Kategori arşivi: Çocuk Oyunları

Her Nevruz Yeni Sene Bahar Gelir Yine

baharım

Baharın insanın içini kıpırdatması bir tesadüf olamaz. Dünyanın yeniden yaratılmasına biz her bahar yeniden şahit oluruz da bakmayın dünya gailesinden hangimiz bu şahitliğin farkında oluruz? Kupkuru ağaç dallarına cemreler düşünce su yürür, su hayattır, suyu gören tomurcuk çiçeklenir. Çiçek hayatının meyvesini verecektir. Çiçeği gören kelebekler, kuşlar böceklere bir harekettir gelir. Uyuyan herşey uyanır yavaş yavaş da. bir sen kalırsın en son uyanan. Üzerinde bir uyuşukluk bir miskinlik aman da aman bahar yorgunluğu dersin. 

Nasıl atlanmaz bu sevince şimdi ateşlerin üzerinden? Kışa meydan okumuşum, sağlıkla gelmişim eşiğine… Nasıl kutlamam nasıl bu baharın müjdeli haberlerini Nevruz yazıp koymam taşın üstüne? Sular gibi çağlasın, ak billur kaynaklarım kısmasın diye..

Bu bahar da her bahar gibi yumurtalar pişirelim, sağlığın simgesi “S” ile başlayan 7 yiyecek yiyelim. Soğan, sarımsak, süt vs. Sağlıkla nice baharlara uyanmak dileklerimizle en güzel dileklerim sizlerle birlikte olsun. Nevruzumuz hepimize kutlu olsun.