Hıdırellez Bereket Keseleriniz Hazır

DSC00157

Nisan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bazı evleri bir telaştır almıştır. Beş mayısı altı mayısa bağlayan gece Hıdırellez gecesidir ve bir yıl beklenmiştir. O güne has yapılacak tüm hazırlıklar gözden geçirilmeli, bu sene her zamankinden çok bereketlenilmelidir.

Karınca yuvaları gözlenir, kaç arkadaşa verilecek iyice bellenir. Ateş nerede yakılacak, kimse görmeden koca kadın nasıl atlayacak? Şuna bak ahı gitmiş vahı kalmış, diye kimbilir nasıl da kınanacak:))))

Evet bu sene Hızır ilyas çok güzel gelecek. Yılda bir kez buluşan bu iki Hak dostun bereketi bütün inananların evlerine bereket olarak yağacak. Nazik Erik Eğitim Bursuna katkı sağlamak amacıyla bizler de “Bereket Keselerimizi” sizler için hazırladık ve küçük bir ücret karşılığı bu sene dağıtmayı düşündük. Daha beş mayısa çok var demeyin, elimizde sınırlı sayıda vardır. Gelin bari bu sene cüzdanınızda taşıdığınız bu keselerin paralarınızı hiç bitmeyişindeki bereketinin sırrına vakıf olalım.

 

Ahsen Türkeli

Ahsen Türkeli hakkında

1960 Manisa Doğumluyum. Açıköğretim FAk. Sosyal Bilimler Önlisans 1997 mezunuyum. Emekliyim ve aktif olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyorum. Halen Ankara'da ailem ile yaşıyorum. 3 erkek evladım var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir