Aylık arşivler: Mayıs 2016

Beratın Kandili

Bu gece Berat Kandili.. Arınmanın, yakarmanın kutlu gecesi, yaklaşan Ramazanın müjdecisi… Hep nedense dolunaylı gecelere denk gelir, bir sonraki senenin alın yazısı onda belirlenir. “Gölgene bakacaksın, kafan görünüyorsa yaşayacaksın” derdi büyükler. Hiç kafasız gölge olur muydu nerden bilecekler? Demek ki onlara da böyle demişler..

Berat kağıt demekti.. O tertemiz sayfaya Allah nuru ile yazıp verecekti.  Bir kul daha ne isteyecekti? Beratını sağından aldığı gibi cennetine gidecekti.

Bu gece her yer nur, sabaha kadar selametir… Kıymetini bilenlere yağan bir dolu rahmetir! Allahım çok çektik, gayri yetti. Milletçe açtık ellerimizi,  kime ne dediysek şöyle böyle, buğz edip sövdüysek bile, herşeylere tövbe tövbe, tövbe.. Senin merhametine  sığındık da gene. Affediver ne olursun hepimizi bir kalemde.. Amin.

 

97 Kere Çıkmak Samsun’a

Bugün 19 Mayıs 2016 perşembe. 97 sene önce bilmem hangi güne geldiyse tarihe kazınmış o kutlu güne selam olsun. Kanımızı kaynatan,

iliklerimize kadar dolduran,

kahramanlık destanlarını yazdıran

milli kaderimize şükürler olsun.

Artsın eksilmesin, taşsın dökülmesin,

Allah milletimizi her daim korusun ve yüceltsin.

Alnımızın akıdır, yolumuzun ışığıdır,

Atalarım ilelebet gönüllerde bizim barışığımızdır.

Tarihimize küsmeyiz, Türklüğümüzden ürkmeyiz,

yedi düvel uğraşsa da kendimizden geçirtmeyiz..

Damarımızın kanıdır o, yazımızın akıdır o,

istikbalim vatanım, hürriyetimiz cumhuriyetimizdir o!… Kutlu olsun efendim. Nice akıllı stratejilere, nice genç beyinlerle birlikte ne mutlu Türküm diyene!