19 Mayısta Pırıl Pırıl Bir Gençlikle

Zorluklarıyla, acılarıyla, seveniyle sevmeyeniyle, engelleri aşan gayretleriyle bütün milletinin takdirini kazanmış gerçek bir liderdi o. Bayrak varsa vatan vardır,  özgürlüğün vardır, nazlı nazlı o yüzden dalgalanır mavi göklerde.. Onu gördükçe sanki içimizde de dalgalanır, gönüllerde  sarılıp sarmalanır. Ne Kurtuluş savaşı, ne Çanakkale ne de şehitlerimiz, ne kadınlarımız, çocuklarımız ve yaşlılarımız unutulur. Topyekun Yokluktan nice destanlar yazan bir milletin, hakkıdır Hakka tapan milletimin İstiklalidir O!

Bizler devrimizi tamamladık da, ne olacak bu ülkenin halleri deyip dünyada egemen olan küreselleşme haberleriyle umutsuzluğa her düştüğümüzde, işte bu mucize, onuların 98 yıl önceki imkansızlıkları gelir aklımıza.. Utanırız.. Sonra pırıl pırıl yetişen, atasına sahip çıkan milyonlarca genci görürüz de neden Cumhuriyeti onlara armağan ettiğini anlarız…

Geleceğimiz, ümidimiz canımız evlatlarımız bayrak yarışında görevi bizden devralmışlardır. Haklı gururumuzu yaşarız, gönül ferahlığıyla vatanımızı ve atalarımızı onlara emanet ederiz. Ey Türk Gençliği diye başlayan satırlarıyla Gazi Mustafa Kemal Paşamızın her 19 mayıs gününde doğuşunu kutlarız. Yürünmesi gereken günde yürüyecek, dağbaşlarını duman kapladığını görecek nice nesillerin gönüllerine bu sevgiyi  bir İstiklal madalyası gibi  aktarmalara doyamıyoruz.  Bayramımız bayram olsun, Milletimize kutlu olsun. Allahımıza şükürler olsun.  Ne mutlu bunun kadrini kıymetini bilene.. Vatanbirhaber ailesinden şehitlerimize bizim de bir selamımız olsun. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Allah hepsinden razı olsun.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir